مقالات رویال پرفیوم

عطر و ادکلن فرانسوی

عطر و ادکلن فرانسوی

یکی ازآوازه هاوشهرت کشورفرانسه درصنعت عطروادکلن است که عطر و ادکلن های فرانسوی معروفترین عطر و ادکلنها ی مردانه و زنانه دنیارادرخودجای داده است.
ازبرندهای معروفChanel،Christian Diorیا Estée Lauderرامی توان نام برد.

عطر و ادکلن های فرانسوی بهترین عطروادکلن مردانه باپخش بوی عالی وخوشبوترین عطرهای مردانه درایران به نام خود کرده است.

تاریخچه عطرسازی در فرانسه

قدمت عطر به هزاران سال پیش بازگشته و در اینکه به طور دقیق کدام ملت برای اولین بار عطر را ساخته‌اند تردید وجود دارد.

نمونه‌هایی از عطر در مصر باستان، امپراطوری رم، بین‌النهرین و امپراطوری ایران کشف شده است.

اولین عطرهاازمواد طبیعی مانندپوست درخت،چوب،برگ،دانه گیاهان وگل‌ها ساخته می‌شد.

قدیمی‌ترین موارد مصرف آنها برای اهداف مذهبی بودکه ازطریق سوزاندن گیاهان خوشبو،رایحه‌ای دل‌انگیزایجاد می‌کردند.

در حقیقت،کاترین همسرهنری دوم،صنعت عطرسازی راد دوره رنسانس به فرانسه معرفی کرد. نکته بسیارجالب اینکه تاقبل ازاین،عطرها تنهابرای پنهان کردن بوی بدن استفاده می‌شدند.

در قرن ۱۸ مردم فرانسه استفاده از این ماده خوشبو را برای اهداف متفاوت شروع کردند.

امروزه اقشار مختلف مردم از عطر استفاده می‌کنند و بسیاری از افراد مشهور دارای برند خود در صنعت عطر هستند.

 

شانل-Chanel

شانل (CHANEL) چنل یکی ازمشهورترین برندهای عرصه مدوفشن وجزو بهترین های این صنعت میباشد.

این برنداولین بارتوسط گابریل بونور«کوکو»شانل معروف به افسانه مدتاسیس شد.این برند یکی از پرطرفدارترین برندهای فرانسوی است.
شانل از قدیمی ترین تولیدکنندگان عطردرجهان است که اولین محصول خودرابانام عطرزنانه شانلBel Respiroدرسال1920معرفی کرد.

از سری عطر های پرطرفداروقدیمیترین سری عطروادکلن CHANELبایدازعطرشانل 5 نام برد.این عطر اولین باردرسال1921و آخرینش در سال 2016 تولید وعرضه شد.

از دیگر مجموعه های شانل میتوان به مجموعه عطر شانل چنس که مجموعه ای صرفازنانه است و تولید آن از سال 2003 آغاز شده است اشاره کرد. کوکو شانل نیز از دیگر مجموعه های این برند نامی است که به مجموعه عطر کوکو مادمازل شانل و عطر مادمازل شانل نیز شهرت دارد و از روی نام موسس برند نامگذاری شده است از سال 1984 به بازار عرضه شده است. یکی از مشهورترین عطرهای کمپانی CHANELبرای آقایان عطر بلو شانل می باشد که درسال 2014 معرفی شد.

عطر شانل

 

 

 گرلنGuerlain

برند عطر و ادکلن گرلنGuerlain یک کمپانی عطر و ادکلن فرانسوی است.

Guerlainیکی ازقدیمی ترین شرکتهای عطر و ادکلن سازی دنیاست که در سال1828توسطPierre Francois Pascal Guerlainnدرفرانسه تاسیس شد.

این تولید کننده ی عطروادکلن بیش از260 عدد عطر و ادکلن با برند گرلنGuerlain  واردبازار عطر و ادکلن کرده است.کمپانی گرلنGuerlainاز سال 1828شروع به کارنموده وازسال 1860 وارد بازارعطرو ادکلن شده است.عطر و ادکلن های این کمپانی اکثرا زنانه است.

ویژگی های برند گرلنGuerlain

برندگرلن همیشه موادلوکس و کمیابی برای عطرهایش مثل وانیل فرانسوی و یلانگ یلانگ (گیاه مخصوصی که در مزرعه خود کشت می دهد) استفاده می کند.

همچنین گورلین همیشه بعنوان یکی از مبتکرترین طراحان عطر و ادکلن در استفاده از مواد مصنوعی بوده است.مثلا عطر Jicky در سال 1889 اولین عطری بود که در آن از ماده کومارین مصنوعی استفاده شده بود.

عطر و ادکلن های گرلن غالبا دارای یک اشتراک بویایی هستند که کاملا سبک رایحه ی متفاوت این برند عطر و ادکلن سازی است. Pierre Francois در سال 1864 از دنیاا رفت و دو پسر وی ( Aimeدر ابتدا) و Gabriel و پس از آن فرزندان آنها اداره این کمپانی عطر و ادکلن  را بر عهده گرفتند. در سال 1994 خاندان گرلن کمپانی را به Louis Vuilton فروخت. گرچه Jean Paul Guerlain بعنوان طراح تا سال 2002 باقی ماند و پس از وی Thierry Wasser در سال 2008 این سمت را تا کنون بر عهده گرفته است.
در سال 2005 شاخص ترین بوتیک گرلن در خیابان شانزلیزه بازسازی شد و علاوه بر اینکه به مشتریان سرویس دهی می نماید بعنوان موزه نیز پذیرای علاقمندان میی باشد. چند نمونه از عطرهای برند گرلن را در ادامه مشاهده می کنید.

 • عطر ادکلن گرلن مون گرلن
 • عطر ادکلن گرلن هوم اینتنس
 • عطر ادکلن گرلن وتیور

برند گرلن-Guerlain

 

کریستین دیور-Christian Dior

دیور یک خانه مدفرانسوى مى‌باشدکه در۱۶دسامبر۱۹۴۶دریک خانه شخصی درشهرپاریس توسط طراح مدلباسChristian Diorدرفرانسه تاسیس شد.طراحی لباسهای زنانه کریستین دیورتنهابخشی ازخانه مد اوست.این کمپانی محصولاتی ازقبیل وسایل لوکس،جواهرات،لباسهای مردانه وزنانه،عطر ولوازم آرایشی نیزتولید می‌کند.اولین شوی لباس دیور با نام (New Look)به ‌معنی نگاه جدیددر سال ۱۹۴۷ برگزار شد.

باوجوداینکه کریستین دیورمرگ نابهنگامی داشت وتنهایک دهه تحت نام تجاری خودطراحی کرد،اماتاثیراودر صنعت مد تا سالها پس از مرگش باقی ماند. پرفروشترین ادکلن های دیور عبارتند:

 • دیور جادور
 • دیور هوم اینتنس
 • دیور ادیکت
 • دیور ساواج
 • میس دیور
 • دیور فارنهایت

برند دیور dior

هرمس-Hermes

برندفرانسوی هرمس درسال1837 میلادی توسط تیِری هِرمس فرانسوی تأسیس شد.

هرمس که درحال حاضربه‌عنوان یکی ازبرندهای مطرح درحوزه تولیدکالاهای لوکس شناخته می‌شود.فعالیت خود راباساخت وسایل سوارکاری آغاز نمود. این برنددرسال1951میلادی باعرضه عطرEau d’Hermès،فعالیت رسمی خودرا درحوزه تولیدعطر آغاز کرد.

خالق این عطر،ادموند راندنیتسکا،یکی ازمشهورترین عطرسازان فرانسوی بود. هرمس در سال1961میلادی،باعرضه موفق عط Calèche، حضور خود رادربازارهای عطرجهان تثبیت کرد.در سال 2004 میلادی، ژان کلود اِلنا فعالیت خود را به‌عنوان عطر ساز رسمی این برند آغاز نمود که او نیز توانست نقش مهمی در موفقیت‌های اینر برند ایفا نماید. 

در ادامه شما را با چندین عطر این برند آشنا می کنیم:

 • ادو کلن ادو نرولی دور هرمس
 • ادو کلن ادو ربارب اکارلت هرمس
 • ادو توالت مردانه تق هرمس
 • ادو پرفیوم زنانه ژوق گاردنیا هرمس

برند هرمس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *